Na temelju članka 6. st. 1. i 4. Pravilnika o vrednovanju te postupku odabiranja i izlučivanja arhivskoga gradiva (»Narodne novine« br. 90/2002), te odluke Hrvatskog arhivskog vijeća na sjednici od 18. ožujka 2010. objavljuje se

KATEGORIZACIJA

STVARATELJA ARHIVSKOGA GRADIVA NA PODRUČJU NADLEŽNOSTI DRŽAVNOG ARHIVA U SPLITU

I. KATEGORIJA

  1. Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, s Ispostavama i matičnim uredima
  2. Agencija za obalni linijski i pomorski promet Split
  3. Lučka uprava Split
  4. Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije, Split
  5. Županija Splitsko-dalmatinska (skupština, poglavarstvo, župan, upravna tijela)
  6. Grad Split
  7. Grad Trogir
  8. Grad Solin
  9. Grad Kaštela
  10. Grad Omiš
  11. Grad Sinj
  12. Grad Trilj
  13. Grad Hvar
  14. Grad Supetar
  15. Grad Stari Grad
  16. Grad Vis
  17. Grad Makarska
  18. Grad Vrgorac
  19. Grad Imotski
  20. Grad Vrlika
  21. Grad Komiža
  22. Općina Bol
  23. Općina Brela
  24. Općina Baška Voda
  25. Općina Cista Provo
  26. Općina Dicmo
  27. Općina Muć
  28. Općina Proložac
  29. Općina Podbablje
  30. Općina Dugi Rat
  31. Općina Dugopolje
  32. Općina Gradac
  33. Općina Šolta
  34. Općina Hrvace
  35. Općina Jelsa
  36. Općina Prgomet
  37. Općina Klis
  38. Općina Lećevica
  39. Općina Lokvičići
  40. Općina Lovreć
  41. Općina Marina
  42. Općina Milna
  43. Općina Nerežišće
  44. Općina Okrug
  45. Općina Otok
  46. Općina Podgora
  47. Općina Postira
  48. Općina Primorski Dolac
  49. Općina Pučišća
  50. Općina Runovići
  51. Općina Seget
  52. Općina Selca
  53. Općina Sućuraj
  54. Općina Sutivan
  55. Općina Podstrana
  56. Općina Šestanovac
  57. Općina Tučepi
  58. Općina Zadvarje
  59. Općina Zagvozd
  60. Općina Zmijavci
  61. Trgovački sud u Splitu
  62. Županijski sud u Splitu
  63. Općinski sud u Splitu
  64. Općinski sud u Trogiru
  65. Općinski sud u Makarskoj
  66. Općinski sud u Vrgorcu
  67. Općinski sud u Imotskom
  68. Općinski sud u Sinju
  69. Općinski sud u Supetru
  70. Općinski sud u Starom Gradu
  71. Županijsko državno odvjetništvo u Splitu
  72. Općinsko državno odvjetništvo u Splitu
  73. Općinsko državno odvjetništvo u Imotskom
  74. Općinsko državno odvjetništvo u Makarskoj
  75. Općinsko državno odvjetništvo u Sinju
  76. Općinsko državno odvjetništvo u Supetru
  77. Državni arhiv u Splitu
  78. Arheološki muzej Split
  79. Muzej hrvatskih arheoloških spomenka u Splitu
  80. Muzej Grada Splita
  81. Etnografski muzej Split
  82. Hrvatski pomorski muzej Split
  83. Prirodoslovni muzej i zoološki vrt – Split
  84. Muzej Cetinske krajine, Sinj
  85. Muzej Grada Trogira
  86. Muzej Grada Kaštela
  87. Hrvatsko narodno kazalište u Splitu
  88. Gradsko kazalište lutaka Split
  89. Gradsko kazalište mladih Split
  90. Gradski muzej Makarska
  91. Gradski muzej Omiš
  92. Galerija umjetnina u Splitu
  93. Gradska knjižnica Marka Marulića – Split
  94. Centar za zaštitu kulturne baštine Hvar
  95. Sveučilište u Splitu
  96. Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu
  97. Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu
  98. Kemijsko-tehnološki fakultet Sveučilišta u Splitu
  99. Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu
  100. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu
  101. Građevinsko-arhitektonski fakultet Sveučilišta u Splitu
  102. Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Splitu
  103. Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu
  104. Katoličko-bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu
  105. Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu
  106. Pomorski fakultet Sveučilišta u Splitu
  107. Kineziološki fakultet Sveučilišta u Splitu
  108. Aspira, Visoka škola za sportski menadžment, Split
  109. Visoka poslovna škola»Minerva«, Dugopolje
  110. Sveučilišna knjižnica u Splitu
  111. Sveučilište u Splitu, Studentski centar – Split
  112. Institut za oceanografiju i ribarstvo Split
  113. Institut za jadranske kulture i melioraciju krša u Splitu
  114. Hrvatski hidrografski institut u Splitu
  115. Hrvatski registar brodova u Splitu
  116. »Plovput« d.o.o., Split
  117. Brodosplit d.d., Split
  118. Brodotrogir d.d., Trogir
  119. Županijske ceste d.o.o., Split
  120. Poduzeće za ceste Split d.d.
  121. Imota d.d., Donji Proložac
  122. Dalmacijavino Split d.d., Split
  123. Hoteli Makarska d.d., Makarska
  124. Zračna luka Split d.o.o., K. Štafilić
  125. Gorska služba spašavanja – Stanica Split
  126. Klinička bolnica Split
  127. »Biokovka« specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju, Makarska
  128. Nastavni zavod za javno zdravstvo županije Splitsko-dalmatinske
  129. Javna ustanova za upravljanje Park šumom »Marjan«, Split
  130. Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Splitsko-dalmatinske županije, Split
  131. Javna ustanova »Sportski objekti« Split
  132. Javna ustanova Park prirode Biokovo, Makarska
  133. Slobodna dalmacija d.d., Split
  134. Lavčević d.d., Split
  135. Konstruktor inženjering d.d., Split
  136. Brodomerkur d.d. trgovina i usluge, Split
  137. Luka d.d., Split
  138. Dalmacijacement d.d., K. Sućurac
  139. Željezara Split d.d., K. Sućurac
  140. AD Plastik d.d., Solin
  141. Jadroplov d.d., Split
  142. Mils Mljekara d.d., Split
  143. Jadrankamen d.d., Pučišća
  144. Centar za poticanje poduzetništva i obrtništva – Split,
  145. Splitski savez sportova
  146. Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije
  147. Turistička zajednica grada Splita
  148. Vatrogasna zajednica Splitsko-dalmatinske županije
  149. Nogometni savez Splitsko-dalmatinske županije
  150. Nadbiskupija Splitsko-makarska
  151. Hvarska biskupija
  152. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja – Samostan Gospina Uznesenja u Makarskoj
  153. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja – Samostan Sv. Franje Asiškog u Imotskom
  154. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja – Samostan Gospe od Zdravlja u Splitu
  155. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja – Samostan Gospina Uznesenja u Zaostrogu
  156. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja – Samostan Svetog Križa u Živogošću
  157. Provincija Svetog Jeronima – Samostan Sv. Frane u Splitu
  158. Samostan Uznesenja Marijina u Splitu
  159. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja, Samostan Gospe Sinjske u Sinju
  160. Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja, Samostan Gospe od Karmela u Omišu
  161. Dominikanska provincija, Samostan Sv. Dominika u Splitu
  162. Židovska općina – Split

II. KATEGORIJA

  1. Prekršajni sud u Splitu
  2. Prekršajni sud u Starom Gradu, Privremeno u Hvaru
  3. Prekršajni sud u Kaštel Sućurcu
  4. Prekršajni sud u Imotskom
  5. Prekršajni sud u Makarskoj
  6. Prekršajni sud u Omišu
  7. Prekršajni sud u Sinju
  8. Prekršajni sud u Solinu
  9. Prekršajni sud u Supetru
  10. Prekršajni sud u Trogiru
  11. Prekršajni sud u Visu
  12. Prekršajni sud u Vrgorcu
  13. Javni bilježnik, Nevenka Kekez, Split
  14. Javni bilježnik, Mirjana Popovac, Split
  15. Javni bilježnik, Slobodan Zlokić, Split
  16. Javni bilježnik, Bilan Vedrana, Split
  17. Javni bilježnik, Ivan Bradarić, Split
  18. Javni bilježnik, Teo Karabotić-Milovac, Split
  19. Javni bilježnik, Borica Kovačević, Split
  20. Javni bilježnik, Jagoda Makelja-Šuljić, Split
  21. Javni bilježnik, Matačić Jasna, Split
  22. Javni bilježnik, Zrinka Milić-Štrkalj, Split
  23. Javni bilježnik, Zoja Puljiz, Split
  24. Javni bilježnik, Rubić Mira, Split
  25. Javni bilježnik, Petar Ujević, Imotski
  26. Javni bilježnik, Joško Donika-Stanojević, Kaštel Stari
  27. Javni bilježnik, Barbić Ante, Makarska
  28. Javni bilježnik, Pejković Ante, Makarska
  29. Javni bilježnik, Radoslav Vuković, Omiš
  30. Javni bilježnik, Josip Bradarić, Sinj
  31. Javni bilježnik, Vladimir Delonga, Sinj
  32. Javni bilježnik, Marija Ivančić, Solin
  33. Javni bilježnik, Jurišić Boško, Solin
  34. Javni bilježnik, Ervin Kuzmanić, Supetar
  35. Javni bilježnik, Jadranka Plenković, Stari Grad
  36. Javni bilježnik, Željena Biuk, Trogir
  37. Javni bilježnik, Petar Žanko, Trogir
  38. Javni bilježnik, Margarita Mladineo-Gazija, Vis
  39. Javni bilježnik, Ivan Kristić, Vrgorac
  40. I. Gimnazija, Split
  41. II. Gimnazija, Split
  42. III. Gimnazija, Split
  43. IV. Gimnazija »Marko Marulić«, Split
  44. V. Gimnazija »Vladimir Nazor«, Split
  45. Nadbiskupska klasična gimnazija »Don Frane Bulić«, Split
  46. Prirodoslovno-tehnička škola Split, Split
  47. Graditeljsko-geodetska tehnička škola, Split
  48. Ekonomsko-birotehnička škola, Split
  49. Elektrotehnička škola Split, Split
  50. Tehnička škola, Split
  51. Zdravstvena škola, Split
  52. Trgovačka škola, Split
  53. Turističko-ugostiteljska škola, Split
  54. Pomorska škola Split, Split
  55. Graditeljska obrtnička i grafička škola u Splitu, Split
  56. Srednja tehnička prometna škola u Splitu, Split
  57. Industrijska škola, Split
  58. Obrtna tehnička škola, Split
  59. Obrtnička škola, Split
  60. Glazbena škola, Josipa Hatzea, Split
  61. Škola likovnih umjetnosti, Split
  62. Srednja zubotehnička škola »Dental Centar Marušić«, Split
  63. Privatna turistička i ekonomska škola, Split
  64. Privatna jezična gimnazija »Pitagora«, Split
  65. Gimnazijski kolegij »Kraljica Jelena«, Split
  66. Privatna srednja škola Marko Antun de Dominis, Split
  67. Umjetnička gimnazija »Ars Animea«, Split
  68. Privatna srednja ugostiteljska škola »Wallner«, Split
  69. Muški đački dom, Split
  70. Ženski đački dom, Split
  71. Srednja škola Hvar, Hvar
  72. Srednja škola Bol, Bol
  73. Srednja škola Brač, Supetar
  74. Klesarska škola Pučišća, Pučišća
  75. Gimnazija »Dr. Mate Ujević« Imotski, Imotski
  76. Tehnička škola Imotski, Imotski
  77. Ekonomska škola Imotski, Imotski
  78. Obrtničko industrijska škola Imotski, Imotski
  79. Srednja škola»Braća Radić»Kaštela, Kaštel Štafilić
  80. Srednja škola»Fra Andrije Kačića Miošića« Makarska, Makarska
  81. Srednja strukovna škola Makarska, Makarska
  82. Srednja škola »Jure Kaštelan«, Omiš
  83. Gimnazija Dinka Šimunovića, Sinj
  84. Franjevačka klasična gimnazija Sinj, Sinj
  85. Tehnička i industrijska škola Ruđera Bošlovića u Sinju, Sinj
  86. Srednja strukovna škola Bana Josipa Jelačića, Sinj
  87. Srednja škola Ivana Lučića, Trogir
  88. Srednja strukovna škola »Blaž Jurjev Trogiranin«, Trogir
  89. Srednja škola A. M. Karamaneo, Vis
  90. Srednja škola »Tin Ujević«, Vrgorac
  91. Osnovna škola »Marjan«, Split
  92. Osnovna škola »Dobri«, Split
  93. Osnovna škola »Bol«, Split
  94. Osnovna škola »Skalice«, Split
  95. Osnovna škola Manuš, Split
  96. Osnovna škola Spinut, Split
  97. Osnovna škola Pojišan, Split
  98. Osnovna škola Lučac, Split
  99. Osnovna škola Brda, Split
  100. Osnovna škola »Meje«, Split
  101. Osnovna škola Trstenik, Split
  102. Osnovna škola Blatine Škrape, Split
  103. Osnovna škola Plokite, Split
  104. Osnovna škola Kman – Kocunar, Split
  105. Osnovna škola Split 3, Split
  106. Osnovna škola Ravne njive, Split
  107. Osnovna škola Sućidar, Split
  108. Osnovna škola Mertojak, Split
  109. Osnovna škola Gripe, Split
  110. Osnovna škola Mejaši, Split
  111. Osnovna škola Pujanki, Split
  112. Osnovna škola Visoka, Split
  113. Osnovna škola Kamen – Šine, Split
  114. Osnovna škola Žrnovnica, Žrnovnica
  115. Osnovna škola Srinjine, Srinjine
  116. Osnovna škola Grohote, Grohote
  117. Osnovna škola Stobreč, Stobreč
  118. Osnovna škola Strožanac, Strožanac
  119. Osnovna škola Slatine, Slatine
  120. Osnovna škola Hvar, Hvar
  121. Osnovna škola Jelsa, Jelsa
  122. Osnovna škola Petra Hektorovića, Stari Grad
  123. Osnovna škola Ante Anđelinovića, Sućuraj
  124. Osnovna škola Vis, Vis
  125. Osnovna škola Komiža, Komiža
  126. Osnovna škola Bol, Bol
  127. Osnovna škola Pučišća, Pučišća
  128. Osnovna škola Vladimira Nazora, Postira
  129. Osnovna škola Selca, Selca
  130. Osnovna škola Supetar, Supetar
  131. Osnovna škola Milna, Milna
  132. Osnovna škola Vrgorac, Vrgorac
  133. Osnovna škola Stjepan Radić, Imotski
  134. Osnovna škola Tin Ujević, Krivodol
  135. Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Cista Velika
  136. Osnovna škola Aržano, Aržano
  137. Osnovna škola S. S. Kranjčevića, Lovreć
  138. Osnovna škola Studenci, Studenci
  139. Osnovna škola Ivan Leko, Donji Proložac
  140. Osnovna škola Zmijavci, Zmijavci
  141. Osnovna škola Runovići, Runović
  142. Osnovna škola Zagvozd, Zagvozd
  143. Osnovna škola Ivana Lovrića, Sinj
  144. Osnovna škola Marka Marulića, Sinj
  145. Osnovna škola fra Pavla Vučkovića, Sinj
  146. Osnovna škola Stjepana Radića, Tijarica
  147. Osnovna škola Dinka Šimunovića, Hrvace
  148. Osnovna škola Kamešnica Otok, Otok
  149. Osnovna škola Ivana Mažuranića, Obrovac Sinjski – Han
  150. Osnovna škola Trilj, Trilj
  151. Osnovna škola Ante Starčevića, Dicmo
  152. Osnovna škola Milana Begovića, Vrlika
  153. Osnovna škola Josipa Pupačića, Omiš
  154. Osnovna škola 1. listopada 1942. – Čišla, Gata Čišla
  155. Osnovna škola Gornja Poljica, Dolac Donji – Srijane
  156. Osnovna škola Jesenice, Dugi Rat
  157. Osnovna škola dr. Fra Karlo Balić, Šestanovac
  158. Osnovna škola O. Petra Perice – Makarska, Makarska
  159. Osnovna škola Stjepana Ivičevića – Makarska, Makarska
  160. Osnovna škola Tučepi, Tučepi
  161. Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića – Podgora, Podgora
  162. Osnovna škola Gradac, Gradac
  163. Osnovna škola dr. Franje Tuđmana, Brela
  164. Osnovna škola Bariše Granića Meštra, Baška Voda
  165. Osnovna škola Knez Mislav, Kaštel Sućurac
  166. Osnovna škola Knez Trpimir, Kaštel Gomilica
  167. Osnovna škola Ostrog, Kaštel Lukšić
  168. Osnovna škola Bijaći, Kaštel Novi
  169. Osnovna škola prof. Filip Lukas, Kaštel Stari
  170. Osnovna škola Primorski Dolac, Primorski Dolac
  171. Osnovna škola don. Lovre Katića, Solin
  172. Osnovna škola Vjekoslava Paraća, Solin
  173. Osnovna škola kneza Branimira, Muć Donji
  174. Osnovna škola Neorić – Sutina, Neorić
  175. Osnovna škola Braće Radić, Vrba
  176. Osnovna škola Petra Kružića, Klis
  177. Osnovna škola Dugopolje, Dugopolje
  178. Osnovna škola Kraljice Jelene, Solin
  179. Osnovna škola Majstora Radovana, Trogir
  180. Osnovna škola Petra Berislavića, Trogir
  181. Osnovna škola Ivan Duknović, Marina
  182. Osnovna škola Kralja Zvonimira, Seget Donji
  183. Djećji vrtić »Grigor Vitez« – Split, Split
  184. Pučko otvoreno učilište – OPUS Split, Split
  185. Pučko otvoreno učilište Imotski, Imotski
  186. Pučko otvoreno učilište Žižić, Omiš
  187. Pučko otvoreno učilište Sinj, Sinj
  188. Pučko otvoreno učilište Salona, Solin
  189. Pučko otvoreno učilište Trogir, Trogir
  190. Osnovna glazbena škola Makarska, Makarska
  191. Osnovna glazbena škola dr. Fra Ivan Glibotić Imotski, Imotski
  192. Osnovna glazbena škola Lovro pl. Matačić, Omiš
  193. Osnovna glazbena škola Jakova Gotovca Sinj, Sinj
  194. Osnovna glazbena škola Boris Papandopulo, Split
  195. Čistoća d.o.o., Split
  196. Parkovi i nasadi d.o.o., Split
  197. »Promet« d.o.o., Split
  198. Vodovod i kanalizacija d.o.o., Split
  199. »Vodovod« d.o.o., Makarska
  200. Vodovod imotske krajine d.o.o., Imotski
  201. Vodovod d o.o., Omiš
  202. Vodovod i čistoća d.o.o., Sinj
  203. Vodovod Brač d.o.o., Supetar
  204. DES – Ustanova za zapošljavanje, rad i profesionalnu rehabilitaciju osoba s invaliditetom – Split, Split
  205. Centar za socijalnu skrb Split
  206. Centar za socijalnu skrb Sinj
  207. Centar za socijalnu skrb Omiš
  208. Centar za socijalnu skrb Makarska
  209. Centar za socijalnu skrb Trogir
  210. Centar za socijalnu skrb Imotski
  211. Centar za socijalnu skrb Brač, Supetar
  212. Obiteljski centar Splitsko-dalmatinske županije, Split
  213. Centar za odgoj i obrazovanje »Slava Raškaj«, Split
  214. Centar za odgoj i obrazovanje »Juraj Bonači«, Split
  215. Dom za djecu »Maestral«, Split
  216. Dom za odgoj djece i mladeži Split, Split
  217. Turistička zajednica grada Solina
  218. Turistička zajednica grada Vrgorca
  219. Turistička zajednica grada Komiže
  220. Turistička zajednica grada Visa
  221. Turistička zajednica grada Hvara
  222. Turistička zajednica grada Starog Grada
  223. Turistička zajednica grada Trilja
  224. Turistička zajednica grada Trogira
  225. Turistička zajednica grada Vrlike
  226. Turistička zajednica grada Supetra
  227. Turistička zajednica grada Kaštela
  228. Turistička zajednica grada Sinja
  229. Turistička zajednica grada Imotskog
  230. Turistička zajednica grada Makarske
  231. Turistička zajednica opčine Bol
  232. Turistička zajednica općine Baška Voda
  233. Turistička zajednica općine Brela
  234. Turistička zajednica općine Tučepi
  235. Turistička zajednica opčine Podgora
  236. Turistička zajednica općine Jelsa
  237. Dom zdravlja Splitsko-dalmatinske županije, Split
  238. Ljekarna Splitsko-dalmatinske županije, Split
  239. Javna vatrogasna postrojba grada Splita
  240. Javna vatrogasna postrojba grada Imotskoga
  241. Zadružni savez Dalmacije, Split
  242. Sunčani Hvar d.d., Hvar
  243. Zlatni Rat d.d., Bol
  244. Hrvatski crveni križ, GDCK Split,Split
  245. Hrvatski nogometni klub Hajduk, Split
  246. Hrvatski veslački klub »Gusar«, Split
  247. Jedriličarski klub »Split«, Split
  248. Vaterpolo klub »Mornar – Brodospas«, Split
  249. Košarkaški klub Split, Split

U slučaju prijenosa svih ili pojedinih nadležnosti kategoriziranih stvaratelja na druge pravne ili fizičke osobe, njihova spajanja, ukidanja ili osnivanja drugih pravnih osoba radi obavljanja pojedinih poslova iz njihove nadležnosti ili istovrsnih poslova, pravne i fizičke osobe na koje su prenesene te nadležnosti, odnosno koje obavljaju takve poslove smatraju se razvrstanima u kategoriju u koju je razvrstan stvaratelj čiju djelatnost preuzimaju ili nastavljaju.

Ova se kategorizacija odnosi na gradivo svih službi, ispostava i drugih ustrojbenih jedinica kategoriziranih stvaratelja.

Klasa: 612-06/10-02/05
Urbroj: 565-01-10-1
Zagreb, 19. svibnja 2010.

Predsjednik
Jozo Ivanović, v. r.